Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Uncategorized

Gjithmonë pranë qytetarëve! Rehabilitohet rruga kryesore e fshatit Unjate

Në terren pranë nevojave të qytetarëve!🤝

Drejtoria e Infrastrukturës dhe Shërbimeve, vazhdon punën intensive për të rehabilituar akset rrugore në të gjithë Bashkinë Klos. 🚒

📍Në fshatin Unjate, ku po punohet intensivisht për të përmirësuar gjendjen e rrugës kryesore të fshatit.

Qytetarët gjithmonë të parët! 💪

#punëkudo

#nëkryetëdetyrës

#Skakohëpërpushim

#Bashkiaqëduam

Jemi gjithmonë bashkë! Bashkia Klos shpërndan pako ushqimore për të prekurit nga tërmeti

Bashkia Klos u është gjendur pranë qytetarëve të prekur nga tërmeti i datës 15 janar 2023 me epiqendër në Njësinë Administrative Xibër.

Administratorët e katër njësive bashkiake së bashku me punonjësit sociale kanë dalë në terren duke shpërndarë pako ushqimore për familjet më të prekura dhe në gjendje të vështirë ekonomike.

Postimi i kryetarit të Bashkisë Klos, Ilmi Hoxha në Facebook:

Në momente të vështira, është detyrë e jona që të solidarizohemi e të bashkëndjejmë me të gjithë ata që kanë nevojë!

Administratorët dhe jo vetem, janë pranë çdo familje në nevojë për të ofruar për ta kujdes maksimal!

Ekipet e terrenit janë heronjtë e ditës🙏🙏

Mirënjohje për ta!

Jemi bashkë!

Bashkia Klos në bashkëpunim me Ushtrinë vendosin urë tip Bel në Xibër Murrizë

Vazhdojmë punën në terren për të rehabilituar akset rrugore në Bashkinë Klos.

Si pasojë e reshjeve të dendura janë shfaqur probleme në rrugën e Fshatit Xibër Murrizë, ku po punohet intensivisht për pastrimin e rrugës dhe kanaleve kulluese.

Gjithashtu, po punohet për rehabilitimin e shtratit të lumit dhe ngritjen e argjinaturës për mbrojtjen e rrugës.

Bashkia Klos në bashkëpunim me Ushtrinë Shqiptare po punojnë për vendosjen e një ure tip Bel duke u ardhur në ndihmë banorëve të kësaj zone.

#Nëkryetëdetyrës

#SkaKohëPërPushim

Bashkia Klos në terren pas problematikave si pasojë e motit të keq

Drejtoria e Infrastrukturës dhe Shërbimeve, gjendet në terren për të menaxhuar dhe për t’ju përgjigjur në kohë rekord problematikave si rrjedhojë e kushteve të vështira të motit që kanë prekur zonën.

Si pasojë e reshjeve të dendura janë shfaqur probleme në Njësinë Administrative Xibër, në fshatin Xibër Murrizë dhe në Njësinë Administrative Klos në fshatin Bel.

Në terren, punonjësit e rrugëve rurale po pastrojnë edhe kanalet kulluese duke bërë të mundur mos akumulimin e ujit.

#Nëkryetëdetyrës👐🚒

#SkaKohëPërPushim💪

#TëBashkuarJoTëNdarë

Tërmeti lëkund Bashkinë Klos, Ilmi Hoxha: Situata e qetë, jemi në terren!

Mbrëmjen e kaluar, Bashkia Klos u prek nga një tërmet i fortë i cili fatmirësisht ka shkaktuar vetëm demë materiale.

Sipas vlerësimeve në terren, deri më tani raportohen 22 banesa të dëmtuara në të gjithë Njësitë Administrative të Bashkisë Klos.

Dëmet më të mëdha materiale janë shkaktuar në njësinë Administrative Xibër, aty ku raportohet të jetë edhe epiqendra e tërmetit.

Kryetari i Bashkisë Klos, Ilmi Hoxha ka inspektuar gjatë orëve të vona të mesnatës disa banesa të cilat kanë paraqitur demë pas tërmetit duke garantuar mbështetje maksimale për çdo familje të prekur.

Ndërkohë që vazhdon verifikimi në terren për dëmet e shkaktuara nga lëkundjet e forta, Emergjenca Civile në bashkëpunim me të gjithë organet e pushtetit vendor organizoi punën dhe planin e masave për tju gjendur pranë familjeve të prekura.

Kryetari i Bashkisë Klos, Ilmi Hoxha shprehu mbështetjen maksimale për banorët e zonës duke siguruar një proces të drejtë, transparent dhe në shërbim të familjeve të prekura.

“Situata deri tani vijon të jetë me 22 kërkesa për verifikim në banesa familjarësh, në objekte shtetërore për momentin nuk kemi asnjë kërkesë. Situata në tërësi është e qetë nuk ka problematika të mëdha. Grupet e punës gjatë natës kanë qenë në terren. Kryesisht dëmet janë plasaritje muresh, rënie tavanesh, oxhaqesh. Deri në këtë moment kemi 22 kërkesa për verifikim objektesh”, -deklaroi kryetari Ilmi Hoxha në një prononcim për mediat.

Duke uruar që secili të jetë mirë, Bashkia Klos , ju bën thirrje të gjithë qytetarëve që për çdo problematikë që mund të kenë si pasojë e termetit të kontaktojnë në numrat e mëposhtëm:

Sektorin e emergjencave civile në Bashkinë Klos: 0694255984 & 0685657358.

Administratori Njësisë #Klos, Spartak Fufi
Nr: 0683298401.

Administratori Njësisë #Gurrë , Lim Disha
Nr: 0675373588.

Administratori Njësia #Xibër, Elton Dalliu
 Nr: 0685190376.

Administratori Njësia #Suç ,Moisi Jazi.
Nr: 0686909416

Telefononi kryetarin e fshatit ku ju ndodheni, si dhe në numrin pa pagesë 128.

Policia e Shtetit feston 110 vjetorin e themelimit

𝟏𝟏𝟎 𝐕𝐉𝐄𝐓 𝐏𝐎𝐋𝐈𝐂𝐈𝐀 𝐄 𝐒𝐇𝐓𝐄𝐓𝐈𝐓 🇦🇱

Sot, përulemi me respekt para njerëzve që siguruan rendin dhe sigurinë publike të shtetit shqiptar për 110 vite.

Mirënjohje për çdo grua dhe burrë që ndër vite kanë shërbyer me dinjitet për sigurinë tonë.

Lavdi dëshmorëreve të Policisë së Shtetit të rënë në krye të detyrës.

Gëzuar 110 vjetorin!

Kryetari i Bashkisë Klos uron Vitin e Ri 2023: Viti i ndryshimeve të mëdha!

Të dashur bashkëqytetarët e mi!

Më lejoni që t’i drejtohem çdo familjeje, secilit prej jush kudo që ndodhet, në vendin tonë, në Klos, në mbarë Shqipërinë, e jashtë saj, me urimet më të sinqerta për një vit më të mirë, të mbarë e të shëndetshëm, pranë dhe bashkë me njëri tjetrin.

Përzemërsisht, gëzuar Vitin e Ri 2023.

Urimi im në këtë feste shkon për qytetarët që po kurohen në spitale si dhe për herojntë e kësaj dite mjekët, infermierët, punonjësit e rendit dhe zjarrëfikësit të cilët do jenë në krye të detyrës për të siguruar mirëqenien e të gjithëve ne. Faleminderit nga zemra për punën tuaj sublime!

Viti që po lëmë pas ishte padyshim sfidues për ne, por i tejmbushur me arritje dhe përpjekje për punë të mira, të cilat sot i gëzojmë të gjithë së bashku.

Por ne nuk do të ndalemi!


Viti i ri që po vjen do të jetë viti i ndryshimeve të mëdha! Puna do të vijojë edhe më vrullshëm gjatë këtij viti, me investime në çdo lagje, fshat e njësi administrative.

Dhe në mbyllje të këtij urimi, jam i lumtur që falë Pakos së Madhe të Qeverisë ky vit vjen edhe më i gëzueshëm për tryezat e familjeve tona, e çdo familje Shqiptare!

Për shumë mot,
GËZUAR 2023!

Përzemërsisht,
Ilmi Hoxha

Midis ekselentësh! Bashkia Klos shpërblen financiarisht nxënësit më të mirë

Për të dytin vit radhazi Bashkia Klos ka shpërblyer financiarisht nxënësit ekselentë me një vlerë monetare prej 5 000 lekë të reja.

Gjatë një aktiviteti të zhvilluar nga Bashkia Klos, kryetari Ilmi Hoxha përgëzoi për notat e larta 26 nxënësit ekselentë, të cilët ishin të shoqëruar në këtë aktivitet të rëndësishëm nga prindërit dhe mësuesit e tyre.

Kryetari i Bashkisë Klos, Ilmi Hoxha u shpreh me krenari për nxënësit e përzgjedhur duke uruar që vitin tjetër numri i të përzgjedhurëve të jetë dyfishuar duke premtuar edhe shpërblim me vlerë monetare më të lartë.

“Mirënjohës për arritjen e këtyre nxënësve të cilët me punën dhe vullnetin e tyre, janë një model dhe vlerë e shtuar për bashkëmoshatarët dhe të gjithë komunitetin…”- u shpreh kryetari i Bashkisë Klos, Ilmi Hoxha.

Postimi në Facebook:

Midis ekselentësh!

Për të dytin vit radhazi shpërblyem nxënësit më të mirë me një bonus financiar prej 5 000 lekësh të reja.

I lumtur ti përgëzoja për notat e shkëlqyera dhe vullnetin e palodhur në mësime.

Për secilin prej tyre ndamë një shpërblim simbolik si një shtysë për rezultate maksimale në të ardhmen.

Mirënjohës për arritjen e këtyre nxënësve të cilët me punën dhe vullnetin e tyre, janë një model dhe vlerë e shtuar për bashkëmoshatarët dhe të gjithë komunitetin.

Përkujtohet 80 vjetori i aksionit të Çetës Partizane të Matit në Xhere të Çelës!

Ky aktivitet i zhvilluar për herë të parë nga Bashkia Klos, nderoi dy dëshmorët e rënë për liri në “Xhere të Çelës”, kundër pushtuesve fashistë, Shaban Likën dhe Shaban Hoxhën.

Të pranishëm në këtë aktivitet përkujtimor ishin përfaqësues të institucioneve vendore dhe familjarët e dëshmorëve të Atdheut.

Mirënjohje dhe përulje për të gjithë Dëshmorët e Atdheut🇦🇱🇦🇱

🌲“Një fidan për vete dhe brezat e ardhshëm” 🌳

📌Në kuadër të muajit dhjetor si muaji i pyllëzimit, Bashkia Klos në bashkëpunim me AKP Agjencia Kombëtare e Pyjeve realizoi mbjelljen e 7️⃣0️⃣0️⃣ fidanave pyjorë në territorin e saj, e më së shumti në një pjesë të dëmtuar nga zjarri në zonën pyjore #Balgjaj.🌲🌳
👉Aksionit të mbjelljes së fidanëve pyjorë iu bashkua edhe Kryetari i Bashkisë së bashku me Drejtorin e Agjencisë Kombëtare të Pyjeve.
📌Pjesë e këtij aktiviteti ishin edhe nxënës të shkollës së mesme “Shaban Çollaku”, Klos si dhe një grup specialistësh pyjesh tashmë në pension duke ndarë me të pranishmit eksperiencën e tyre shumëvjeçare në prag dhe të 100 vjetorit të shërbimit pyjor!

Bashkia Klos

Agjencia Kombëtare e Pyjeve

Ministria e Turizmit dhe Mjedisit