Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

78- Vjetori i Çlirimit të Trevës së Matit!

📍Sot, përkujtuam 78-vjetorin e Çlirimit të trevës së Matit, këtë ngjarje të rëndësishme historike të mbarë popullit të dy bashkive, Klos dhe Mat.

Ceremonia përkujtimore u zhvillua pranë Lapidarit në fshatin Suç📍në nder të dëshmorëve të rënë për lirinë e popullit matjan.

Në ceremoni morën pjesë; veteranë e pasardhës veteranësh, familjarë e të afërm të Dëshmorëve të Atdheut si dhe zyrtar e qytetar të dy bashkive Klos e Mat.

Nder dhe Lavdi përjetë atyre që dhanë jetën për Çlirimin e #Matit.

Lavdi aktit heroik të Dëshmorëve të LANÇ!

Gëzuar ditën e Çlirimit të Matit!

0 Comments

There are no comments yet

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *