Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Kulturë 🎭

Vijojnë aktivitetet kulturore me kujdesin maksimal nën zbatimin e protokolleve të sigurisë për të parandaluar përhapjen e virusit Covid-19.

DitĂ«n e MartĂ« ishim pjesĂ« e eventit tĂ« organizuar pĂ«r 3-vjetorin e krijimit tĂ« “Grupit Folklorik Petralba” Klos. Gjithashtu pjesĂ« e eventit kulturor tĂ« ditĂ«s sĂ« sotme ishte edhe promovimi i librit monografik “Mozaik vitesh me aromĂ« folklori”, i autorit Hamdi Hysuka, kushtuar instrumentistit tĂ« mirĂ«njohur matjan Ikli Punavija dhe veprimtarisĂ« kulturore e artistike tĂ« “Grupit Folklorik Petralba” tĂ« BashkisĂ« Klos.

#kulture#art#folklor#vendosmaske#ruajveten#rrespektorregullat

0 Comments

There are no comments yet

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *