Njoftim 🔈 â„č Programi Social i Strehimit pĂ«r “Subvencionimi i interesave tĂ« kredisĂ«â€

Bazuar nĂ« Programin Social tĂ« Strehimit “PĂ«r Subvencionimin e Interesave tĂ« KredisĂ«â€ njoftohen tĂ« gjithĂ« qytetarĂ«t e interesuar tĂ« paraqesin aplikimet e tyre tĂ« fazĂ«s sĂ« parĂ« nĂ« zyrĂ«n e ShĂ«rbimit Social pranĂ« BashkisĂ« Klos, pĂ«r tĂ« aplikuar nĂ« Programin Social tĂ« Strehimit “ Subvencionimi i interesave tĂ« kredisĂ«â€, i financuar nga fondet e buxhetit tĂ« shtetit.

Afati për aplikim sipas kësaj thirrje për fazën e parë fillon me datën 06.12.2021 dhe përfundon në datën 10.01.2022.

Programi Social i Strehimit pĂ«r “Subvencionimi i interesave tĂ« kredisĂ«â€ synon tĂ« mbĂ«shtesĂ« nĂ« blerjen e shtĂ«pive tĂ« para me qĂ«llim pĂ«rmisimin e kushteve tĂ« jetesĂ«s.

PĂ«r t’u njohur mĂ« tepĂ«r mbi kushtet e aplikimit, bashkĂ«lidhur do tĂ« gjeni informacionin e nevojshĂ«m nĂ« foto ose paraqituni pranĂ« zyrĂ«s sĂ« ShĂ«rbimit Social nĂ« bashki.

#sherbimisocial