Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Lajme nga Klosi

#RINIA E KLOSIT

NĂ«n moton “Pa rini nuk ka shtet”🙌 mbyllĂ«m kĂ«shtu ciklin dy ditor tĂ« trajnimeve me tĂ« rinjtĂ« e gjimnazeve tĂ« BashkisĂ« Klos.

Me kujdesin e veçantĂ« tĂ« Fondacionit “Friedrich Ebert” dhe me mbĂ«shtjen e Kryetarit tĂ« BashkisĂ« Z. Ilmi Hoxha, tĂ« rinjtĂ« e Klosit u trajnuan pĂ«r dy ditĂ« rresht duke zhvilluar projektin; Loja simuluese mbi politikĂ«n vendore: “Pa rini nuk ka shtet”.

â„č QĂ«llimi i kĂ«tij projekti Ă«shtĂ« qĂ« tĂ« rinjtĂ« tĂ« mos e pĂ«rjetojnĂ« politikĂ«n thjesht si spektatorĂ« pasiv por si bashkĂ«krijues aktivĂ«.

1ïžâƒŁ NĂ« ditĂ«n e parĂ« tĂ« rinjtĂ« mĂ«suan bazat e politikĂ«s vendore si dhe ndoqĂ«n nga afĂ«r mbledhjen e kĂ«shillit bashkiak, pĂ«r tĂ« parĂ«

funksionimin e saj.

2ïžâƒŁ NĂ« ditĂ«n e dytĂ« vetĂ« tĂ« rinjtĂ« zhvilluan njĂ« mbledhje kĂ«shilli bashkiak, duke u vĂ«nĂ« nĂ« rolin e kĂ«shilltarĂ«ve. Mbledhjes sĂ« tĂ« rinjve ju bashkua vetĂ« Kryetari, Z. Ilmi Hoxha Faqja Zyrtare, i cili mirĂ«priti projekt-propozimet dhe pyetje nga tĂ« rinjtĂ«.

👉Projekti u mbĂ«shtet gjithashtu edhe nga Kryetaria e KĂ«shillit Bashkiak Z. Valbona Kola dhe anĂ«tarĂ«t e kĂ«shillit, tĂ« cilĂ«t u bĂ«nĂ« pjesĂ« e diskutimeve me tĂ« rinjtĂ«.

Friedrich-Ebert-Stiftung Tirana

U finalizua sot nisma e punonjĂ«sve tĂ« administratĂ«s sĂ« BashkisĂ« Klos, pĂ«r mbjelljen e pemĂ«ve nĂ« disa shkolla tĂ« bashkisĂ«, nĂ«n moton “Dhuro njĂ« pemĂ«, shpĂ«to njĂ« jetĂ«”. đŸŒ±đŸŒł

Kjo nismĂ« u realizua me kontributin e punonjĂ«sve tĂ« bashkisĂ« pĂ«r tĂ« mundĂ«suar shtimin e gjelbĂ«rimit nĂ« hapĂ«sirat e institucioneve arsimore. Mbjellja e njĂ« peme sot zgjat jetĂ«n e fĂ«mijĂ«ve tanĂ«, nipave dhe mbesave e brezave qĂ« do tĂ« vijnĂ« pas.T’i edukojmĂ« fĂ«mijĂ«t tanĂ« qĂ« me kĂ«tĂ« motiv tĂ« ecin edhe nĂ« ardhmen.

🌳

#Gjelbërim#Mjedis_i_Pastër#Dhuro_një_pemë_shpëto_një_jetë

U finalizua sot turneu i parĂ« sportiv mes shkollave tĂ« njĂ«sive administrative tĂ« BashkisĂ« Klos.đŸ€Ÿâ€â™‚ïžđŸ€Ÿâ€â™€ïžâšœïž

Kampionati i Sportit dhuroi sot emocione të veçanta te fëmijët në këtë finale të madhe të turneut sportiv. Ekipet fituese të turneut të futbollit për djem dhe volejbollit për vajza u vlerësuan me çmime të para e të dyta.

Ky aktivitet u organizua nĂ« kuadĂ«r tĂ« projektit “E-MOTION: Mobilizimi i shkollave pĂ«r Eko-inovacione nĂ« BashkinĂ« Klos”.Projekti Ă«shtĂ« financuar nga programi i Italo-Shqiptar pĂ«r Zhvillim Italian-Albanian Debt for Development Swap Programme IADSA zbatuar nga Bashkia Klos nĂ« bashkĂ«punim me partnerĂ«t VIS Albania @CISP dhe Caritas Dioqezan RrĂ«shen#sportweek1Klos

✅Filloi dje turneu i parĂ« sportiv mes shkollave tĂ« njĂ«sive administrative tĂ« BashkisĂ« Klos.đŸ€œâ€â™€ïžâ›čïžâ€â™‚ïžđŸ€Ÿâ€â™€ïž

E premtja do të jetë dita e fundit, me muzikë dhe argëtim, ku do të shpërblehen ekipet fituese të turneut të futbollit dhe volejbollit!

Mbajeni shĂ«nim datĂ«n 8 prill, ora 11:30-13:30 nĂ« mjediset e ShkollĂ«s 9- vjeçare “Tahir Hoxha” Klos.

Ju mirëpresim!

Ky aktivitet organizohet nĂ« kuadĂ«r tĂ« projektit “E-MOTION: Mobilizimi i shkollave pĂ«r Eko-inovacione nĂ« BashkinĂ« Klos”.Projekti Ă«shtĂ« financuar nga programi i Italo-Shqiptar pĂ«r Zhvillim Italian-Albanian Debt for Development Swap Programme IADSA i zbatuar nga Bashkia Klos nĂ« bashkĂ«punim me partnerĂ«t VIS Albania dhe Caritas Dioqezan RrĂ«shen .#sportweek1Klos

Këshillimi Kombëtar!

Faleminderit qindra qytetarëve Klosjanë që ju bashkuan mijëra qytetarëve shqiptarë duke dhënë mendimin e tyre për çështje me rëndësi për vendin.
Mendimi juaj vlen, ndjehuni tĂ« lirĂ« t’i bashkoheni nismĂ«s deri mĂ« 31 mars pĂ«r tĂ« dhĂ«nĂ« opinionet tuaja, pĂ«rmes platformĂ«s www.keshillimikombetar.al

#LeTëDëgjojmëNjëriTjetrin